Запорізький край - степова перлина Півдня України

Край Запорізький - дивовижна історична та природна перлина нашої країни. Тут насправді переймаєшся духом нестримного Дніпра, солодким повітрям козацької вольниці, повагою до стійкості вікових дубів-велетнів. Ця земля народжувала героїв, чиї подвиги оспівувалися у піснях та легендах.

Атлас Запорізької області / ред. Ф. В. Зузук, М. Ф. Голіков, та ін.

Подробнее

Атлас Запорізької області: атлас / ред. Ф. В. Зузук, М. Ф. Голіков, та ін. - К. : Укргеодезкартографія, 1997. - 48 c. : іл.

Місцезнаходження: читальний зал №1 (к.119).

Атлас Запорізької області є комплексним картографічним виданням науково-пізнавального характеру Як навчально-краєзнавчий і довідковий посібник з природних умов і ресурсів області він може бути використаний студентами природничо-географічних факультетів, для гурткової роботи в школах. Видання розраховане також і на широке коло читачів.

Запорожская область: природа, история, архитектура. Т. 1

Подробнее

Запорожская область: природа, история, архитектура Т. 1 : (На рус. и англ. яз.) : ил. энцикл. / ред. А. Лазутин. - Запорожье : Дикое Поле, 2004. - 333 c. : ил.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Книга "Запорожская область" - первая иллюстрированная знциклопедия, посвященная одному из регионов Украины. Издание содержит интересную, научно вьшеренную информацию о богатой природе, увлекательной истории Запорожского края и его архитектуре. Текст проиллюстрирован оригинальными произведениями известных фотохудожников и архивными фотодокументами. Для широкого круга читателей.

Запорізький край / Н. І. Кузьменко (автор-складач)

Подробнее

Запорізький край / Н. І. Кузьменко (автор-складач), О. І. Абліцов, С. В. Воловник, Т. А. Гузенко та ін. - Запоріжжя: ПП "АА Тандем", 2008.-288с., 530 іл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Сторінки цього видання присвячені 70-рІччю Запорізького краю. Запорізький регіон багатий на людей, долі яких тісно переплітаються з історією краю. Саме вони зробили його прекрасним, яскравим та відомим на цілий світ. Адже саме з Запорізької Січі виковувалася могутня та незламна сила - волелюбний дух української нації, фундамент державності, і в наступні часи запоріжці ніколи не стояли на узбіччі історії, а завдавали тон у розвитку подій та укріпленні національних інтересів. Запорізький край - колиска дивовижного запорізького народу, який виріс на вільних просторах Таврії, на берегах великого Дніпра, що омиває легендарний острів Хортицю. Ця книга відтворила унікальний образ Запорізького краю: його природні та Історичні пам'ятники, багату культуру, та, безумовно, основний скарб - людей.

Супруненко, В. П. 	Запорожский край

Подробнее

Супруненко, В. П. Запорожский край: Популярная энциклопедия природных и исторических достопримечательностей, традиций и названий : энциклопедия / В. П. Супруненко. - Запорожье : , 2003. - 221 c. : ил.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322), відділ книгосховища (к.024)

На страницах этой своеобразной краеведческой энциклопедии читатель найдет самые разнообразные сведения о степи и ее заповедных уголках, Днепре, плавнях, острове Хортица, Азовском море и других природных достопримечательностях, ставших символами Запорожского края. Полнота описания его погодных явлений, растительного и животного мира, доступная и увлекательная форма изложения исторического материала, детальная расшифровка многих топонимов области делает книгу своего рода учебным пособием по географии, биологии, истории, народоведению.

Історія міст і сіл УРСР: Запорізька область/ Кулаковський В.М.

Подробнее

Історія міст і сіл УРСР: Запорізька область/ Кулаковський В.М. - К.: Харківська книжкова фабрика ім. М.В.Фрунзе,1970. -765с.

Місцезнаходження:: читальний зал №2 (к.322)

Ця книга - один з двадцяти шести томів "Історії міст і сіл Української РСР",- розповідає про Запорізьку область, її міста і села. У томі вміщені: нарис про область, 53 нариси про міста, районні центри і найбільші села й селища, 189 довідок про населені пункти - центри сільських і селищних Рад. З нарисів і довідок читач дізнається про час заснування і походження назви населених пунктів, географічне розташування та первісні поселення на цій території, важливі історичні події тощо.

Населення Запорізької області, 2005: стат. зб.

Подробнее

Населення Запорізької області, 2005: стат. зб. / упоряд. Т. В. Захарова, С. В. Спесива ; Держкомстат України. Гол. упр. статистики у Запорізькій обл. - Запоріжжя, 2006. - 89 c. : iл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

У збірнику вміщено дані про чисельність населення, його розміщення на території області, шлюби, розлучення, народжуваність, захворюваність, смертність.

Запоріжжя: Рекламно-сувенірний путівник з історії, культури і сучасного життя міста.

Запоріжжя: Рекламно-сувенірний путівник з історії, культури і сучасного життя міста. Текст подано укр., рос. та англ. мовами / сост. В. Кармазь. - Запоріжжя : Запоріжжя, 1999. - 235 c. : iл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Пропонуємо до Вашої уваги сувенірне видання про наше улюблене місто Запоріжжя, що є великим адміністративним, промисловим та культурним центром півдня України з багатого історією, яка сягає у глибину століть. 1 знайомство з ним пропонуємо почати з нашого видання. Запрошуємо прогулятися по вулицях, парках та майданах міста, що утопають у бурхливо квітучої зелені, відвідати музеї, театри, виставки, галереї, відпочити у тіні затишних алей на березі могутнього Дніпра, а на острові Хортиця - відчути дух запорозького козацтва. Сподіваємося, що Ви закохаєтесь в наше місто так, як закохалися в нього ми - радушні та гостинні запоріжці.

Запорожье и запорожцы: научно-популярное издание

Подробнее

Запорожье и запорожцы: научно-популярное издание/ Н. Кузьменко. Н. Михайлов,- Запорожье: Тандем-У, 2005. - 336 с. 475 ил.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Основанное на архивных материалах и воспоминаниях очевидцев научно-популярное иллюстрированное издание отмечает основные вехи истории города Запорожья (до 1921 года - Александровск), акцентируя внимание читателей на роли местного самоуправления и деятельности городских властей в различные исторические эпохи.

Огни Днепростроя

Огни Днепростроя: [фотокнига] / Васильченко К. Б., Репин В. Б., Коноваленко А. А.; фото Бремграева Д И., Красовского А. П., Тарасенко В. П. и др.; Сост. Ткалича А. Т.- К.: Мистецтво, 1980.- 175 с, ил.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Хроникальные фотографии, богатый текстовой материал знакомят читателей с полувековой историей славного Днепростроя, героикой трудового подвига советских людей, которые в сложных условиях первых пятилеток и послевоенного периода возводили гиганты отечественной энергетики. Издание рассчитано на массового читателя.

Мандруємо запорізькими просторами

Подробнее

Мандруємо запорізькими просторами: Путівник-довідник. - Запоріжжя: ПП "АА Тандем", 2008. - 64с, мапи-схеми

Місцезнаходження: читальний зал №1 (к.119), відділ книгосховища (к.024), абонемент науково-технічної літератури (к.117)

В книзі подані карти-схеми та докладний перелік туристичних об'єктів та подій, цікавих для туристів, по всіх районах та містах Запорізької області. Книга розрахована на широке коло читачів, туристів, всіх, хто любить та бажає мандрувати нашим мальовничим краєм...

Запоріжжя туристичне

Подробнее

Запоріжжя туристичне: Фотоальбом. - Запоріжжя: ПП "АА Тандем", 2008.-60с, іл.

Місцезнаходження: читальний зал №1 (к.119), відділ книгосховища (к.024), абонемент науково-технічної літератури (к.117)

У книзі в яскравій ілюстративній формі розповідається про рекреаційно-туристичпу привабливість Запорізькою краю з давніх-давен і до сьогодення. Книга розрахована на широке коло читачів.

Твоє майбутнє - земля за порогами

Подробнее

Твоє майбутє-земля за порогами: КП "ЗМД "Дніпровський металург", 2010 - 227 с.

Місцезнаходження: читальний зал №1 (к.119)

Твоє майбутнє - земля за порогами. За матеріалами доповіді про стан навколишнього природного середовища в Запорізькій області у 2009 році. У цьому віщанні книги надана інформація про стан навколишнього природного середовища в Запорізькій області у 2009 році. Читачі можуть ознайомитися з досить повною характеристикою природних умов на території Запорізького краю. У книзі надається порівняльна характеристика показників забруднення навколишнього природною середовища за декілька років, що дає можливість встановити безпосередній зв'язок між рівнем промислового виробництва та якістю природних ресурсів (атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, надр і мінеральних ресурсів, рослинного та тваринного світу). Особлива увага приділяється питанням природно-техногенної безпеки, результатам державного контролю, управлінню та моніторингу довкілля, впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров'я населення. Висвітлено пріоритети екологічної політики, питання наукових досліджень та впровадження в галузі екології, екологічної освіти, інформування громадськості, громадського руху, а також міжнародного співробітництва в природоохоронній діяльності. Книга розрахована на широке коло читачів.

Острів Хортиця

Подробнее

Сушко К. І. Острів Хортиця: Історико-публіцистична розвідка. -Запоріжжя: Дике Поле, 2001. - 200 с: іл.

Місцезнаходження: відділ книгосховища (к.024), абонемент науково-технічної літератури (к.117)

Пропонована увазі читачів книжка - перша спроба послідовної подачі великої кількості фактів із біографії славетного острова на тлі його унікальної природи. Незважаючи на те, що в історії острова доста гостро драматичних,а то й відверто трагічних періодів, усе видання пронизане ідеєю Терпимості, Милосердя. Єдності. Насамперед орієнтована на тих, для кого оволодівання знаннями є професійно-фаховою потребою, книжка може послужитися також усім, кого бентежить доля як самої Хортиці, так і всієї України.

Вілінов Ю. Острів у філіграні епох та шляхів. Хортицький колаж.

Подробнее

Вілінов Ю. Острів у філіграні епох та шляхів. Хортицький колаж.- Запоріжжя: Поліграф, 2003. - 206 с, іл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Книга "Острів у філіграні епох та шляхів" є складовою частиною програми "2003 рік - рік Хортиці у Запоріжжі", присвяченої 900-річчю першої літописної згадки топоніма "Хортиця" ("Повість минулих літ" від1103 року). У книзі викладені важливі моменти тисячолітньої історії Запоріжжя та острова Хортиця, які не знайшли висвітлення у книгах, виданих донині. Автор публікує власні відкриття та гіпотези, маловідомі факти і запорозькі апокрифи. Разом вони складаються у струнку концепцію міста, якому була визначена неабияка доля.

К. Сушко. Віщий Степ.

Подробнее

К. Сушко Віщий Степ. - Запоріжжя: "Поліграф", 2004. -256 с, іл.

Місцезнаходження: абонемент науково-технічної літератури (к.117)

Про степ написано багато. І майже нічого - про Степ. Отож, лише на перший погляд здається, що нова книжка К. Сушка розповідає суто про археологічні дослідження на півдні України упродовж останніх десятиліть. Насправді ж проекція від конкретних, використаних у книзі фактів сягає набагато далі. Історія і культура, археологія і мораль на тлі наймолодшого типу ландшафтів Землі, промовляючи пошепки, чи волаючи на повен голос, наближають читача до обріїв, за якими не лише простежуються епізоди з далекого минулого людства, а й вгадується його подальша доля. Книга - на догоду усім, хто вже мало не оглух і не осліп, а заодно і не вчадів від приголомшливих сюжетів з адюльтерами і змовами, з викраденнями і переслідуваннями, з пограбуваннями та вбивствами.

К. Сушко. Тени забытых городов

Подробнее

К. Сушко Тени забытых городов. - Запорожье; "Полиграф", 2003. - 176 с, ил.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322), відділ книгосховища (к.024)

Все очерки, составляющие эту книгу, в течение 2000-2001 годов были опубликованы в газете "Суббота плюс". Рубрика "Краеведческий розыск", под которой очерки размещались, очень точно передает их содержание, поскольку речь идет о малоизвестных, а во многих эпизодах вообще доселе неизвестных фактах из далекого и не очень далекого прошлого юга Украины.

Запорозька старовина. Вип.1: Щорічний збірник науково-краєзнавчих матеріалів

Подробнее

Запорозька старовина. Вип. 1 : Щорічний збірник науково-краєзнавчих матеріалів / уклад. К. Бакуров, В. Шевченко, О. Шостак ; Запорізький держ. укр. нац.-культурний та наук. центр "Народний дім". - Запоріжжя : Запоріжжя, 1995. - 165 c. : iл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322), абонемент науково-технічної літератури (к.117)

"Запорозька старовина" - науково-краєзнавчий збірник, у якому більшість матеріалів присвячені найвідомішій сторінці нашої історії - запорозькому козацтву.

Голобуцький В. О. Запорізька Січ в останні часи свого існування. (1734-1775 рр.)

Подробнее

Голобуцький В. О. Запорізька Січ в останні часи свого існування. (1734-1775 рр.)/Передмова В. С. Мороза. - Дніпропетровськ: Січ, 2004. - 421 с.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

Одному з найбільш захоплюючих періодів історії запорозького козацтва, так званої Нової Січі (1734-1775 рр.), присвячена книга відомого українського історика В. О. Голобуцького.

Запорожці:  До історії козацьк.  культури

Подробнее

Запорожці : До історії козацьк. культури / Упорядк. тексту, передм. І. Кравченка. Упорядк. іл. Матеріалу Ю.Іванченка. - К. : Мистецтво, 1993. - 400 с: іл.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

У збірнику зібрано найрізноманітніші матеріали з питань історії запорозького козацтва, зокрема з питань культури козаків, які створили багато високохудожніх історичних дум і пісень, літописів, творів живопису та . архітектури, козаків, котрих називають "лицарями Бароко". Книга ілюстрована багатьма кольоровими та чорно-білими репродукціями творів давнього українського мистецтва.

Яворницький Д. І.	Історія запорізьких козаків

Подробнее

Яворницький Д. І. Історія запорізьких козаків/Пер, з рос. І. І. Сварника; Упоряд. іл. О. М. Апанович; Худож. В. М. Дозорець.- Львів: Світ, 1990.-319 с: іл.- Бібліогр. в підрядк. приміт.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322), абонемент науково-технічної літератури (к.117)

Перший том містить розгорнуту характеристику запорізьких вольностей, гідрографії, природних умов і ресурсів краю. Докладно описана історія і топографія восьми січей, склад і адміністративно-територіальний уклад Запоріжжя, органи влади і судочинство, розвиток школи. Окремі розділи присвячені одягу, побуту і заняттям, озброєнню козаків, їх стратегії і тактиці. Для викладачів, студентів, істориків, етнографів, пропагандистів.

Апанович О. М. Розповіді  про запорозьких козаків

Подробнее

Апанович О. М. Розповіді про запорозьких козаків.- К.: Дніпро, 1991.-335 с.

Місцезнаходження:читальний зал №2 (к.322)

У книжці відомого історика зібрано надзвичайно цікаві, як правило, маловідомі матеріали з історії запорозького лицарства, висвітлено тривалий час замовчувані трагічні й героїчні сторінки козацької січової епопеї, сказано гірку правду про політику Російської імперії супроти українського народу та української державності.

Кащенко А.Оповідання про славне Військо Запорозьке низове

Подробнее

Кащенко А. Оповідання про славне Військо Запорозьке низове: Оповідання/Упоряд. М. А. Шудря; Худож.-іл. В. І. Лопата. - Дніпропетровськ: Січ, 1991.- 494 с.

Місцезнаходження: читальний зал №2 (к.322)

В оповіданнях українського дореволюційного письменника яскраво відтворені епізоди боротьби запорозьких козаків з ворогами в різні періоди історії України. Чимало сторінок книги присвячено конкретним історичним діячам - Б. Хмельницькому, П. Сагайдачному, М. Кривоносу, І. Сірку та іншим.

Апанович О. М. Розповіді  про запорозьких козаків

Іншої землі у нас не буде - нам треба нашу зберегти: Запоріжжя : фотоальбом / Запорізька міськрада. Управління з питань екології. - Запоріжжя : Запоріжжя, 2009. - 60 c.

Місцезнаходження:читальний зал №1 (к.119)

У фотоальбомі представлені кращі роботи переможців некомерційної фотовиставки-конкурсу "Іншої землі у нас не буде, нам треба нашу зберегти". Цей конкурс проводиться міською владою спільно з обласною організацією Спілки фотохудожників України щорічно, починаючи з 2001 року. Метою фотовиставки є спроба змінити на краще екологічну свідомість населення, позитивно вплинути на світогляд городян щодо стосунків з природним середовищем. Творчі роботи запорізьких фотохудожників висвітлюють водночас велич заводських труб, красу острова Хортиці та чудові паркові зони, розташовані у всіх районах міста.